Актуелно

УН „Пакт за будућност“ гура споразум за успостављање „хуманих“ петогодишњих циљева депопулације

„Пакт за будућност“ Уједињених нација, који би требало да буде одобрен на Самиту будућности у Њујорку 22. септембра, наводи „пренасељеност“ као најозбиљнији ризик у данашњем свету и позива на хитну депопулацију света. 

Глобалистички лидери сада заговарају нови глобални споразум у којем земље постављају циљеве смањења становништва сваких пет година и раде на томе у настојању да смање глобалну популацију.

Пакт за будућност такође предлаже велике промене у начину управљања светом, као одговор на оно што глобалистичка организација тврди да су „озбиљни глобални ризици“.

Кључна идеја у Пакту је приступ „планетарних заједничких добара“, што значи стварање глобалне владе са моћи да контролише виталне системе Земље, попут ваздуха, воде и природних ресурса.

Овај концепт долази из документа о политици  Global Challenges Foundation, Универзитетског центра Уједињених нација за истраживање политике и Потсдамског института за истраживање утицаја климе.

Самит будућности одржава се на 33. годишњицу контроверзног документа под називом „Иницијатива за Еко-92 Повељу о Земљи“.

Овај документ, дистрибуиран на конференцији УН у Де Мојну (град америчке савезне државе Ајова, прим. прир.)  пре самита о животној средини у Риу де Женеиру 1992. године, сугерисао је строгу контролу становништва и управљање светским ресурсима од стране неколико одабраних моћних земаља.

Као што је Јакоб Нордангард истакао, и Повеља о Земљи Еко-92 и садашњи приступ планетарних заједничких добара деле узнемирујуће глобалистичке сличности. Оба предлажу да се крене ка глобалном управљању кључним ресурсима Земље, укључујући атмосферу, океане, земљу и лед.

Фондација The Global Challenges, коју предводи финансијер милијардер Ласло Собатфалви, такође се фокусирала на ова питања.

Собатфалви је писао о пренасељености и њеним утицајима на животну средину, чак и финансирајући Пројекат пренасељености , који се бави смањењем глобалне популације на „хуман” начин.

Пројекат The Overpopulation  има мото: „Превише људи конзумира превише“. Једна од њихових идеја је за нови глобални споразум у којем земље постављају циљеве становништва сваких пет година и раде на томе.

Собатфалви верује да је свету потребна јака глобална влада да се носи са овим проблемима, она која не захтева да све нације буду демократске у традиционалном смислу.

Његови ставови одражавају малтузијанску перспективу, сличну ауторима Земаљске повеље Еко-92, који су позвали на „нови светски поредак“ у којем би велике нације доносиле глобалне одлуке.

Извор: https://thepeoplesvoice.tv/un-pact-for-the-future-pushing-for-treaty-to-establish-humane-5-year-depopulation-targets/

Приредио: Милан Старчевић