Друштво

Друштво српских домаћина, сваке године у Текеришу организује Час историје. Нићифор Аничић, председник ДСД: Данас Србин не зна куд ће и на коју ће страну, препуштен је сам себи.

Разговор водио: Слободан Ерић
За Геополитику говори др Алан Карлсон, председник Центра за породицу, религију и друштво “Хуард” из Америке

Разговор водио: Слободан Ерић
Дамјан Кнежевић, оснивач организација Нема предаје Косова и Метохије и Народних патрола, говори за Геополитику да у Србији свакодневно борави између 20 000 и 50 000 миграната
Србија би требало, после дужег периода подређености, да крене у процес ресуверенизације – то јест повратка суверенитета у одлучивању, ослобађања Србије од страног утицаја.
Пише: Слободан Ерић
Полазећи од природног, историјског и политичког права народа да живи у оквиру једне државе при чему то право Српског народа не осујећује права других и ценећи дух времена у којем живимо, које доминантно, и то ће бити протоком времена све израженије, карактерише идеја националне суверености која свој крајњи циљ има у образовању националне државе.
Иследник за важне историјске случајеве.- Проф. др Андреј Иљич Фурсов, професор Универзитета Ломоносов, директор Центра за системско-стратегијска истраживања ИСАН, у интервјуу за „Геополитику“.
Разговор водила: Биљана Ђоровић
Саговорник „Геополитике“ је проф. др. Андреј Иљич Фурсов, професор Универзитета Ломоносов, директор Центра руских студија Московског хуманитарног универзитета и Центра за системско-стратегијска истраживања ИСАН, који је почетком маја био гост Института за европске студије, у оквиру научног семинара посвећеног истраживању система моћи.
- Протојереј ставрофор др Стоиљко Н. Кајевић, последњи живи атентатор на Тита, говори за „Геополитику“
- Обавештење за претплатнике на електронско издање
- Оптимизација сајта
- ВАСКРШЊА ПРИЛОЖНИЧКА АКЦИЈА
- Фјоренца Личитра: Срби, „ИЗГНАНИЦИ У ОТАЏБИНИ“
- ВИЛИЈАМ ЕНГДАЛ У СРБИЈИ У ОРГАНИЗАЦИЈИ ГЕОПОЛИТИКЕ
- Владимир Димитријевић: Витештво – тајна праве Европе
- Да ли би нас Арчибалд Рајс и данас заволео?
- Енигма Милана Стојадиновића
- Немањићи – наши учитељи и узори